Logowanie

Od początku epidemii w ramach Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR pełnimy służbę na rzecz potrzebujących. Chcesz nam pomóc i się zaangażować?

Dowiedz się, co robimy i wybierz najlepsze dla siebie miejsce!

Pamiętaj, jeśli zbierze się 10 osób, z których każda może poświęcić na działanie 60 minut, to do dyspozycji mamy już 10 godzin! Przez ten czas można zrobić wiele dobrego.

1. SŁUŻBA – SZYCIE MASECZEK

Potrzebujemy pomocy osób, które umieją szyć lub są chętne, żeby się tego nauczyć, potną materiały/ sznurki/ gumki/ zagną drut lub posłużą maszyną do szycia.

Szczegółowy opis:

W ramach tej służby pomożesz nam przy szyciu maseczek ochronnych dla szpitali na terenie Dolnego Śląska. Osoby szyjące deklarują koordynatorowi ilość uszytych maseczek/ przygotowanych materiałów (zgłaszamy min. 20 szt.), następnie przygotowują paczkę do odbioru przez służbę transportową. Po przekazaniu paczki do transportu, meldują koordynatorce wykonanie zadania oraz gotowość do dalszego szycia. Dzięki temu, mamy pewność tego iż zachowamy ciągłość służby oraz wydajność dalszej pracy.

Nad wszystkim czuwa pwd. Monika Kuczkowska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli czujesz, że to zadanie dla Ciebie, zgłoś się do koordynatora lub napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

2. SŁUŻBA – TRANSPORT USZYTYCH MASECZEK

Potrzebujemy pomocy osób, które pewnie czują się za kierownicą, wiedzą, jak ważne jest, by na czas i we właściwe miejsce dostarczyć potrzebne materiały.

Szczegółowy opis:

W ramach tej służby pomożesz nam przy transportowaniu materiałów na maseczki, między osobami szyjącymi a „magazynami” oraz dostarczaniu gotowych maseczek do miejsc odbioru. Kierowcy deklarują konkretny przejazd, po czym dostają adresy, z których muszą odebrać lub dostarczyć maseczki. Po zrealizowaniu zadania meldują koordynatorowi służby pomyślne wykonanie zadania. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko się udało i materiały trafiły tam, gdzie były potrzebne.

Nad wszystkim czuwa pwd. Michał Dembny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. SŁUŻBA – TRANSPORT ŻYWNOŚCI

Potrzebujemy pomocy osób, które potrafią szybko i sprawnie dostarczyć paczkę z jedzeniem pod właściwy adres.

Szczegółowy opis:

W ramach tej służby możesz zaangażować się rozwożenie paczek z żywnością do seniorów i osób potrzebujących na terenie Wrocławia. Każdego dnia od godz. 12.00 można zgłaszać się do siedziby Fundacji „Weź Pomóż” przy ul. Zachodniej 1. Tam dostaniesz paczki i adresy osób, do których trzeba je dostarczyć.

Wykonane zadanie trzeba zameldować koordynatorowi służby. Dzięki temu mamy pewność, że wszyscy potrzebujący otrzymali jedzenie.

Nad wszystkim czuwa phm. Magdalena Szkudlarska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli czujesz, że możesz nam pomóc w tym zadaniu, zgłoś się do koordynatora lub napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

4. SŁUŻBA – HARCKORKI

Potrzebujemy pomocy osób, które są specjalistami w swojej dziedzinie i chcą się podzielić swoją wiedzą z innymi.

Szczegółowy opis:

W ramach tej służby możesz pomóc przebywającym w domu uczniom w opanowaniu zadanego materiału. Zajęcia odbywają się w formie e-learningu. Pomagamy ze wszystkich przedmiotów, w zakresie od szkoły podstawowej do szkoły średniej.

Jeśli chcesz zostać korepetytorem z konkretnego przedmiotu, zgłoś się TUTAJ. Po wypełnieniu ankiety zostaniesz przydzielony do osoby, która potrzebuje pomocy. Twoim pierwszym zadaniem będzie ustalenie dogodnego dla obu stron terminu zajęć.

Nad wszystkim czuwa sam. Nikola Hauzer: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zgłoś się do koordynatora służby lub pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy naszych harckorepetytorów, zgłoś się przez FORMULARZ.

ZAINSPIRUJ INNYCH!

W czasie służby nie zapomnij zrobić zdjęcia, które będzie inspiracją do działania dla innych. Swoje fotografie prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

POTRZEBUJESZ POMOCY?

Jeśli jesteś jedną z osób lub instytucji, która potrzebuje naszego wsparcia, napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Postaramy się pomóc.

CZUWAJMY!

Brak grafik