Adres:

ul. Długa 65a

50-065 Wrocław

Komendant HOW Zatoka - pwd. Wiesław Smyk HO tel. 602 846 367

Drużyna z Okręgu Dolnośląskiego ZHR jedzie na obóz organizowany przez inny okręg ZHR

Pod względem finansowo-organizacyjnym obóz zatwierdzany jest zgodnie z zasadami obowiązującymi w danym okręgu. W razie potrzeby kadra może zwrócić do zespołu HAL.

Ponadto, każda drużyna jadąca na obóz z innym okręgiem ZHR ma obowiązek opłacenia składek członkowskich do końca kwartału, w którym kończy się ten wyjazd oraz rozliczenia dokumentacji śródrocznej za poprzedni rok. Prosimy o przesłanie informacji o tym, z jakim okręgiem drużyna jedzie na obóz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Drużyna z innego okręgu jedzie na wyjazd organizowany przez Okręg Dolnośląski ZHR
Zasady zatwierdzania pod względem programowym nie ulegają w takiej sytuacji żadnej zmianie – wymagane jest zatwierdzenie planu pracy przez hufcową/hufcowego oraz całego wyjazdu przez komendantkę/komendanta chorągwi, do której należy dana drużyna. Z przyczyn technicznych, komendanci chorągwi i hufców spoza Okręgu Dolnośląskiego nie mają dostępu do arkusza zatwierdzania. W związku z tym, to zatwierdzenie może być potwierdzone na przykład drogą mailową i potwierdzone w arkuszu zatwierdzania przez zatwierdzającego.

Do zatwierdzenia takiego wyjazdu konieczne jest uzyskanie zgody zarządu okręgu, do którego należy dana jednostka (określa to par. 6 ust. 3 Instrukcji w sprawie organizacji obozów i biwaków ZHR).

Po zakończeniu wyjazdu możliwe jest przekazanie przelewem salda poobozowego jednostkom z innego okręgu. Takie przekazanie następuje jednak na podstawie wcześniej sporządzanej umowy przez obie strony.

1. Przelewy na rachunek bankowy dokonywane przez rodziców lub inne osoby

Opis wpłaty dokonany przez osobę wpłacającą zawiera zapis o tym, że jest to składka programowa oraz cel wpłaty.

Przykładowy tytuł przelewu wygląda więc następująco:

„Składka programowa – Adam Abacki – obóz harcerski 2023”.

Jeżeli opis nie zawiera słów „składka programowa”, osoba wpłacająca pisze oświadczenie o treści:

„Oświadczam, iż w tytule przelewu bankowego z dnia  XX.XX.XXXX na kwotę XXX zł tytułem uczestnictwa Xxxxxxx Xxxxxxxxxx w obozie/kolonii dokonałem omyłkowo błędnego opisu przelewu. Wpłacone pieniądze przeznaczone są na składkę programową na uczestnictwo Xxxxxxx Xxxxxxxxxx w obozie/kolonii.”

Zgłoszenie odbywa się w formie elektronicznej na stronie wypoczynek.mein.gov.pl. Po dane do logowania należy zgłosić się do Zespołu HAL (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)  ze stosownym wyprzedzeniem.

Dostęp jest przyznawany wyłącznie na adres
@zhr.pl. Zgłoszenie należy wypełnić w formie wersji roboczej i poinformować Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na sprawdzenie zgłoszenia należy przewidzieć co najmniej 7 dni.

W razie potrzeby Zespół HAL zwróci się do komendanta z prośbą o uzupełnienie zgłoszenia.

Polecamy korzystanie z instrukcji ,aby prawidłowo wypełnić zgłoszenie.